Tapkite pilotu!

Sklandyme amžius ne riba. Sklandytoju Lietuvoje galima tapti jau nuo 14 metų. Lietuvos Respublikos Transporto kompetencijų agentūroje (TKA) reikia gauti mokinio licenciją ir pradėti mokytis skraidyti klubo pilotų mokykloje, kuri turi kvalifikuotus instruktorius ir dviviečius mokomuosius sklandytuvus SZD-50-3 Puchacz bei LET L-13 Blanik.

Mokymo programoje teorijos kursas ir 73 skrydžiai, 15 valandų ore. Mokomieji skrydžiai kylant autoišvilktuvo ir lėktuvo pagalba, skrydžiai maršrutu, mokymas tūpti ne aerodrome į iš oro pasirinktą lauką.

Viso kurso kaina tik 1900€!

Priėmimas

Norint mokytis skraidyti Kauno AASK, reikia pateikti prašymą klubo direktoriui dėl priėmimo į klubo pilotų mokyklą (spausti čia..). Kiekvienų metų lapkričio mėnesį Pociūnų aerodrome vyksta naujos mokymų grupės formavimas.

Sveikatos patikrinimas

Priimtiems į klubo pilotų mokyklą, būtina pasitikrinti sveikatą (aviacijos medicinos gydytojai). Medicininės komisijos rezultatai pateikiami CAA medicinos skyriui (Rodūnios kelias 2, Vilnius tel. 8(5)2739258), kuris Jums išduos 2 klasės sveikatos pažymėjimą.

Teorijos mokymai

Teorijos mokymai vyksta Kauno technologijos universiteto dizaino ir mechanikos fakultete nuo 18 val. po dvi akademines valandas tris kartus per savaitę. Kursai paprastai prasideda gruodį ir baigiami kitų metų balandžio pabaigoje.

Dalis teorinių paskaitų vyksta ir aerodrome. Teorinę programą apima disciplinos: skrydžio teorija, navigacija, oro teisė, skrydžio operacijų vadovas, orlaivio konstrukcija, meteorologija, skrydžių planavimas ir organizavimas, medicina, saugos priemonės (spausti čia…). Paskaitas skaito kvalifikuoti ir licencijuoti specialistai. Išklausius teorijos kursą ir sėkmingai išlaikius egzaminus, pilotų mokykla išduoda teorijos kursų baigimo pažymą.

Skraidymų praktika

Skraidymų sezoną klubas pradeda pavasarį balandžio mėnesį ir skraidome visą vasarą beveik kiekvieną dieną, jei tik yra tinkamos meteorologinės sąlygos. Skraidymų sezonas baigiasi rudenį. Pradedantysis sklandytojas per 6-7 mėnesių skraidymų sezoną gali pilnai įvykdyti sklandytojo praktinio ruošimo programą (spausti čia…).

Klubo direktorius