Jei norite tapti sklandytoju arba lėktuvo pilotu, Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubo pilotų mokykla LT.DTO.012 jums padės tai padaryti

Reikalavimai kandidatams:
Sklandymo kursų mokinys turi būti ne jaunesnis nei 14 metų, kad jam būtų leidžiama vykdyti savarankiškus skrydžius. Sklandytojo licencija (SPL) išduodama ne jaunesniam kaip 16 metų, o piloto-mėgėjo licencija (PPL) galima gauti tik sulaukus pilnametystės.

Išmokti skraidyti- amžius ne riba. 
Sklandytoju Lietuvoje galima tapti jau nuo 14 metų. Tapus mūsų mokyklos mokiniu, išklausius ir išlaikius mokyklinius teorinės disciplinos testus- bus pradėtas praktinis mokymas. Skrydžiai bus vykdomi kartu su kvalifikuotais instruktoriais dviviečiais mokomaisiais sklandytuvais L-13 „Blanik”; „Bergfalke III”, o taip pat sportiniams skrydžiams tinkamais mokomaisias treniruočių sklandytuvais Centrair 201-B „Marianne”.
Lėktuvą mokintis pilotuoti geriausiai būtų sulaukus 16 metų amažiaus, įprastai pilotus mokinama skraidyti su lėktuvais Cessna 150/152 arba L-13 „Vivat”.

Sklandytojo mokymo programoje teorijos kursas ir 15 valandų ore, iš kurių 11 su instruktoriumi. Mokomieji skrydžiai kylant autoišvilktuvo ir lėktuvo pagalba, skrydžiai maršrutu, mokymas tūpti ne aerodrome į iš oro pasirinktą lauką.
Piloto mokymo programoje net 45 val. praleistos ore, skrydžiai ratais, maršrutais, tupiant į kitus aerodromus ir net oro uostus.

SPL viso praktinio kurso kaina 2700€;
PPL praktinio kurso kaina apie 8000€;
Teorijos kursų kaina būsimies sklandytojams ir lėktuvų pilotams vienoda- 500€.

Atsiskaityti galima dalimis, taip pat galite gauti labai palankų finansavimą Šiaulių lizingo bendrovėje (dėl lizingo finansavimo kreipkitės į Kauno sklandymo klubo administraciją el.paštu: info@pociunai.lt

Priėmimas.

Norint mokytis skraidyti Kauno AASK, reikia pateikti prašymą (parsisiųsti čia) klubo direktoriui dėl priėmimo į klubo pilotų mokyklą. Kiekvienų metų lapkričio, gruodžio mėnesiais vyksta naujos mokymų grupės formavimas.

Sveikatos patikrinimas.

Priimtiems į klubo mokyklą, prieš prasidedant praktiniams užsiėmimams, patariame pasitikrinti sveikatą ir gauti 2-os klasės sveikatos pažymėjimą. Be šio pažymėjimo negalėsite atlikti savo pirmo savarankiško skrydžio. Daugiau informacijos čia

Teorijos mokymai.

Teorijos mokymai vyks nuotoliniu būdu nuo sausio mėnesio pradžios, keturis kartus per savaitę. Bus daromi vaizdo įrašai, kuriuos bus galima peržiūrėti praleidus paskaitą. Planuojama teorijos kursų pabaiga balandžio pradžioje.

Teorinę programą apima disciplinos: skrydžio teorija, navigacija, oro teisė, skrydžio operacijų vadovas, orlaivio konstrukcija, meteorologija, skrydžių planavimas ir organizavimas, medicina, saugos priemonės. Paskaitas skaito kvalifikuoti ir licencijuoti specialistai. Išklausius teorijos kursą ir sėkmingai išlaikius egzaminus, pilotų mokykla išduoda teorijos kursų baigimo pažymą.
Išmėginti savo teorijos žinias ar pastudijuoti savarankiškai galite čia: https://etestai.lt/
Mūsų mokyklos atsiskaitymo testai čia: http://www.etest.lt/ (prieinama tapus mūsų mokiniu).
Valstybiniams egzaminams būtina iš anksto registruotis (taikomas registracijos mokestis) taip pat turite turėti rekomendaciją iš mokymo vadovo, kurią gausite tik tuomet, kada bus išlaikytas mokyklinis testas: https://egzaminai.tka.lt/lt/login

Skraidymų praktika.

Skraidymų sezoną klubas pradeda pavasarį balandžio mėnesį ir skraidome visą vasarą beveik kiekvieną dieną, jei tik yra tinkamos meteorologinės sąlygos. Su kiekvienu mokiniu atskirai suderiname jam patogų skraidymo grafiką. Skraidymų sezonas baigiasi rudenį. Mokiniai per 3-7 mėnesių skraidymų sezoną gali pilnai įvykdyti praktinio ruošimo programą ir gauti SPL/PPL licenciją.

Visas Lietuvos mokymo organizacijų sąrašas pateikiamas čia…


Dėl bet kokios papildomos informacijos kreipkitės į Kauno sklandymo klubo pilotų mokyklos (LT.DTO.012) mokymų vadovą Vytautą Paulauską tel. +37069809996 arba atstovą Darių Liaugaudą tel. +37069820337, arba info@pociunai.lt