Reikalavimai kandidatams į sklandytojų pilotų (SPL) programą
Pilotas mokinys turi būti ne jaunesnis nei 14 metų, kad jam būtų leidžiama vykdyti savarankiškus skrydžius. SPL licencija išduodama kandidatui ne jaunesniam nei 16 metų amžiaus.

Sklandyme amžius ne riba. Sklandytoju Lietuvoje galima tapti jau nuo 14 metų. Lietuvos Respublikos Transporto kompetencijų agentūroje (TKA) reikia gauti mokinio licenciją ir pradėti mokytis skraidyti klubo pilotų mokykloje, kuri turi kvalifikuotus instruktorius ir dviviečius mokomuosius sklandytuvus LET L-13 „Blanik”; „Bergfalke III”, o taip pat sportiniams skrydžiams tinkamus mokomuosius sklandytuvus Centrair 201-B „Marianne”.

Mokymo programoje teorijos kursas ir 67 skrydžiai (15 valandų ore). Mokomieji skrydžiai kylant autoišvilktuvo ir lėktuvo pagalba, skrydžiai maršrutu, mokymas tūpti ne aerodrome į iš oro pasirinktą lauką.

Viso kurso kaina tik 2700€!

Priėmimas

Norint mokytis skraidyti Kauno AASK, reikia pateikti prašymą klubo direktoriui dėl priėmimo į klubo pilotų mokyklą. Kiekvienų metų lapkričio, gruodžio mėnesiais vyksta naujos mokymų grupės formavimas.

Sveikatos patikrinimas

Priimtiems į klubo pilotų mokyklą, būtina pasitikrinti sveikatą (aviacijos medicinos gydytojai). Medicininės komisijos rezultatai pateikiami CAA medicinos skyriui (Rodūnios kelias 2, Vilnius tel. 8(5)2739258), kuris Jums išduos 2 klasės sveikatos pažymėjimą.

Teorijos mokymai

Teorijos mokymai vyks nuotoliniu būdu nuo sausio 4 dienos keturis kartus per savaitę 19 iki 21 valandos. Bus daromi vaizdo įrašai, kuriuos bus galima peržiūrėti praleidus paskaitą. Planuojama teorijos kursų pabaiga balandžio pradžioje.

Teorinę programą apima disciplinos: skrydžio teorija, navigacija, oro teisė, skrydžio operacijų vadovas, orlaivio konstrukcija, meteorologija, skrydžių planavimas ir organizavimas, medicina, saugos priemonės (spausti čia…). Paskaitas skaito kvalifikuoti ir licencijuoti specialistai. Išklausius teorijos kursą ir sėkmingai išlaikius egzaminus, pilotų mokykla išduoda teorijos kursų baigimo pažymą.

Skraidymų praktika

Skraidymų sezoną klubas pradeda pavasarį balandžio mėnesį ir skraidome visą vasarą beveik kiekvieną dieną, jei tik yra tinkamos meteorologinės sąlygos. Su kiekvienu mokiniu atskirai suderiname jam patogų skraidymo grafiką. Skraidymų sezonas baigiasi rudenį. Pradedantysis sklandytojas per 6-7 mėnesių skraidymų sezoną gali pilnai įvykdyti sklandytojo praktinio ruošimo programą.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės į Kauno sklandymo klubo direktorių Mindaugą Žaliuką tel. +370 614 90770